Ana Sayfa Derneğimizden Haberler AYIN KONUĞU OLARAK PROF DR. MEHMET ALİ ÇAKMAK HOCAMIZI AĞIRLADIK

AYIN KONUĞU OLARAK PROF DR. MEHMET ALİ ÇAKMAK HOCAMIZI AĞIRLADIK

267
0

Çamlıdere ve Doğa Dostları Derneği faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Derneğimiz, ilçemizin yetiştirdiği değerlerden birisi olan Gazi Üniversitesi Sosyal Bilgiler Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Mehmet Ali Çakmak hocamızı “ AYIN KONUĞU” olarak hemşehrilerimizle buluşturarak yöremizi ve Çamlıderemizi konuştuk.

Dernek Başkanlarımız, üyelerimiz ve Çamlıdereli hemşehrilerimizin katıldığı ve samimi bir ortamda geçen sohbet, Dernek Başkanımız Ahmet Tekcan’ın konuklara “ Derneğimiz kurulduğundan beri her zaman değişik projelere imza attı. Yine farklı bir etkinlikle yolumuza devam ediyoruz. Bundan böyle, her ay bir değerimizi derneğimizde “ Ayın Konuğu” olarak misafir edeceğiz ve ilçemizi konuşacağız. Hepinize programa gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederim. Hepiniz hoşgeldiniz” diyerek sözü Mehmet Çakmak hocamıza bıraktı.

Soru cevap şeklinde geçen sohbette Mehmet Çakmak hocamız, Çamlıdere tarihimiz hakkında sorulan soruya Çamlıdere Belediye Başkanımız bu konuda epey mücadele etti. Belli bir yolda katedildi. Bundan sonra yapılacak onları toplayıp kaynaklaştırmak gerekir belkide diye konuştu. Eskiden okumanın zorlukları ile ilgili bir soruya da, Hasan Oğlan Öğretmen okulunun kendi kuşak zamanında çok önemli olduğunu belirterek. Buradan çok önemli insnalar çıkmıştır diye belirtti. Ardından çok eski tarihlerde Çamlıderede çıkan yangınlarla ilgili sorulan bir soruyada bu soru hakkında fazla bilgisi olmadığını ciddi bir çalışma sonucu bir şey söylenilebileceğini belirtti.

Mehmet Çakmak hocamızdan sonra, Dernek Kurucu Başkanımız Ali Öcal, Çamlıdere ve Doğa Dostları Derneğinin kuruluşunu ve vizyon ve misyonundan bahsederek konuklara kısa bir bilgilendirmede bulundu.

Seminerden sonra keyifli bir ortamda içilen çaylar ile gece sona erdi. Toplantımıza katılan tüm hemşerilerimize teşekkür ederiz. Rabbim birlik ve bereberliğimizi bozmasın.

Çamlıdere ve Doğa Dostları Derneği

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here