Ana Sayfa Derneğimizden Haberler ÇAMLIDEREMİZİN UZAK DİYARLARDAKİ TEMSİLCİLERİ

ÇAMLIDEREMİZİN UZAK DİYARLARDAKİ TEMSİLCİLERİ

578
0

 

Çamlıdere ve Doğa Dostları Derneği’nin geleneksel olağan haftalık Çarşamba toplantılarının 656. sı dernek binamızda BARBAROS YILMAZ Başkanlığında geç saatlere kadar sürdü.

Toplantıya ; Dernek Kurucu Başkanımız ALİ ÖCAL,3. Dönem Başkanımız FARUK ÇALIŞICI ‘ nın yanı sıra Yönetim Kurulu Üyeleri ve üyelerimiz katıldı.

Ayrıca katılımcılar arasında çok değerli konuklarımız da vardı.Başta ,kendileriyle iletişim halinde bulunduğumuz “İstanbul’daki Ankaralılar Derneği “Başkanı HACI YILMAZ, “Ankara Kulubü Yenimahalle Şube Başkanı HAMİT BAŞKAYA ve Gençlik Kolları Başkanı ŞEREF ÖZARSLAN’ın yanı sıra aramıza antrenman sonrası katılan Çamlıdere Belediye Spor U 16 Takımı Hocası BAHRİ ÇALIŞICI ve de futbolcularımızdan MUSTAFA PEKER ve AHMET HİLMİ KOZAN bulunmakta idi.

Ayrıca Çamlıdere Belediye Spor U16 Takımı Antrenörü BAHRİ ÇALIŞICI Cumartesi Günü ,Saat 15’ te Anıttepe Sahasında oynayacakları maça Başta hemşerileri olmak üzere tüm sporseverleri davet etti.

Toplantının açılış konuşmasında BARBAROS YILMAZ ; Misafirlerimizle uzunca bir söyleşinin ardından yine kapsamlı bir şekilde Derneğimizden, faliyetlerinden ve yapacaklarından bahsetti.Ayrıca BARBAROS YILMAZ konuşmaları sırasında, Ülkemizin önemli bir seçim süreci geçirdiğini ve süreç esnasında bir çok siyasiyi ağırladıklarını ve bundan da mutluluk duyduklarını, bununla birlikte herkese eşit mesafede olduklarını belitti.

HACI YILMAZ :Kısaca,kendisinden , derneklerinden bahsetti ve kendi yurtları olsa bile gurbetin gerek zorluğundan gerekse memleketlerine duydukları özlemden bahsetti.İşte bu özlemi bir nebze de olsa giderebilmek ayrıca memleketimizin gelenek göreneğini tanıtabilmek ,yaşatablmek için bu derneği kurmak ve yaşatma gereği duyduklarını dile getirdi.Vermiş olduğu bilgiler arasında ayıca ; İstanbul’da 200 000 civarı Ankaralı olduğu ve bunların içerisinde yer alan hemşerilerimizin çok başarılı, sayılarının da oldukça fazla olduğundan bahsederken bundan duyduğu memnuniyet ve gurur farkedilebiliyordu.Bundan sonraki amaçlarının şu anki gelmiş olduğu noktayı daha da ileri seviyelere çıkartabilmek olduğunu özellikle vurguladı.

HAMİT BAŞKAYA :Ankara Kulübü’nün konumunun çok farklı olduğundan ve kısaca faliyetlerden bahsederken bundan duymuş olduğu memnuniyeti de özellikle belitti.Ayrıca Kulubün çok büyük bir gösteri,büyük bir şölene hazırlandığından bahsederken,bunun içerisinde Ç.D.D.D. nin yanı sıra birçok dernek ve kuruluşun da yer almasını arzuladıklarını belitti.

ŞEREF ÖZARSLAN : Ankara Kulubü Yenimahalle Şubesi Gençlik Kolları Başkanı ÖZARSLAN da duygularını kısaca dile getirirken yapmış olduğu bu işten duyduğu mutluluğu ifade etti.

FARUK ÇALIŞICI : Derneğimizin bazı faaliyetlerine katılmış olmalarıdan dolayı duymuş olduğu mutluluğu dile getiren ÇALIŞICI beraber yapılması gerekenlerden söz etti ve yılmadan yorulmadan çalışmanın önemine değindi.

ALİ ÖCAL :Konuşmalarında ÖCAL misafirlerimize hoş geldiniz derken ,herkesi memleketleri konusunda hassasiyete davet ederek SÖZE başladı ve sadece Çamlıdere değil tüm Dünya konusunda hassas davranmaya davet etti.Her zamanki toparlayıcı ,birleştirici konuşmasında .memlekete duyulan özlemin önemine de değindi.Eskiye dair çok çarpıcı ,o günleri hatırlatan örnekler de veren ALİ ÖCAL,konuşmasını yine birlik ,beraberlik mesajlarıyla noktaladı.

ÖDÜL TÖRENİ :İstanbul’daki Ankaralılar Derneği ,memleketimize yapmış oldukları ,vermiş oldukları emeklerden dolayı derneğimizden ALİ ÖCAL ,BARBAROS YILMAZ ve FARUK ÇALIŞICI ‘ya bir tebrik ve teşekkür plaketi verdi.

Sonrasında saatin de ilerlemesinden dolayı çekilen hatıra fotoğraflarının ardından toplantı ,yeniden bir araya gelinmesi konusunda varılan anlaşma sonrası son buldu.

Çamlıdere ve Doğa Dostları Derneği

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here