Ana Sayfa Derneğimizden Haberler HEYECAN VEREN BULUŞMA

HEYECAN VEREN BULUŞMA

654
0

 

Çamlıdere ve Doğa Dostları Derneği’nin 5.Olağan Genel Kurulu’nda Barboros Yılmaz’dan bayrağı teslim alan Başkan Ahmet Tekcan ve Yönetim Kurulu üyeleri, 2019-2022 Dönemi faaliyetlerinin startını “Kardeş Sınıf “projesi ile verdi.

Batıkent Final Okulları İlkokulu ile Osmansin İlkokulu öğrencileri arasında dostluk köprüsünün adımları Pazartesi günü sabahın ilk ışıkları ile atılmaya başlandı. Yenimahalle Belediyesi’nden temin edilen araçla Batıkent Final Okulları önünden alınan veli ve öğrenciler ile birlikte Çamlıdere’ye hareket edildi.

Etkinliğe Derneğimizden Kurucu Başkan Ali Öcal, 3’ncü Dönem Başkanı Faruk Çalışıcı , 4’ncü Dönem Başkanı Barbaros Yılmaz ile birlikte Yönetim Kurulu üyeleri, Murat Güngör, Ali Osman Esin, Murat Uğur Atalık, Yakup Bilir, Hasan Hüseyin Erşahin, Abdullah Kocaman, üyelerimizden Mehmet Yılmaz, Fatih Yönal, Mustafa Parlak, Duran Arslan katıldılar.

Yaklaşık 1 saat süren yolculuk süresince Faruk Çalışıcı ve Batıkent Final Okulları Sınıf Öğretmeni Ercüment Ağkoç tarafından proje ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Kafile, Osmansin İlkokulu Müdür Yardımcısı Nermin Coşkun, Öğretmenler ve Yardımcı Hizmetler Birimi çalışanları tarafından karşılandı. Müdür Yardımcısı Nermin Coşkun öğrenci ve velilere , “Sizleri okulumuzda ağırlamaktan büyük mutluluk duyoruz ” diyerek , projeden duyduğu mutluluğu ifade etti . Proje Sorumlusu Batıkent Final Okulları İlkokulu Sınıf Öğretmeni Ercüment Ağkoç’da yıllar sonra tekrar Çamlıdere’de böyle bir projede birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunun altını çizdi. Ağkoç, “Çamlıdere ve Doğa Dostları Derneği ile daha önce Yenimahalle Barbaros İlköğretim Okulu ile kardeş sınıf projesi gerçekleştirmiştik. Öğretmenlik, sıradan bir memurluk değildir. Bir nesle dokunma , ilham verme sanatıdır. Dolayısıyla bu projenin çok güzel sonuçlar doğuracağına inanıyorum “diye konuştu.

Çamlıdere ve Doğa Dostları Derneği Başkanı Ahmet Tekcan’da yaptığı konuşmada 11 Aralık 2019 tarihinde bayrağı Barbaros Yılmaz’dan teslim aldığını ifade edip, “Öncelikle siz değerli öğrencilerimizi ve velilerimizi Çamlıdere’de Osmansin’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Yaklaşık 2 hafta önce derneğimizde bir nöbet değişimi oldu. Barbaros Yılmaz başkanımdan ben ve arkadaşlarım bayrağı teslim aldık. Kurucu Başkanımız Ali Öcal, “Bir nesle ilham vermek,”, “Ait oldukları topraklara karşı duyarlıklarını yitirenler, insan olma vasfını da kaybederler “diyerek bizi bu yolculuğa çıkardı. Geride 13 yılı bıraktı. Eğitimi çok önemseyen bir sivil toplum kuruluşuyuz. 2019-2022 Dönemi faaliyetlerini de Kardeş Sınıf Projesi ile bugün başladık. Bugün dostluk adına, Osmansin’de köprüler atılacak. Uzun yıllar sürecek arkadaşlıklara vesile olacak kucaklaşmalar olacak.Bu projede emek ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum “diyerek konuşmasını tamamladı.Kurucu Başkanımız Ali Öcal’da yaptığı konuşma ile Çamlıdere ve Doğa Dostları’nın örnek bir sivil toplum kuruluşu olduğunun altını cizdi.

KUCAKLAŞMALAR HEYECAN YARATTI

Konuşmalarının ardından Batıkent Final Okulları İlkokulu ile Osmansin İlkokulu 2.ve 3.sınıf öğrencileri birbirleri ile kucaklaştılar. Batıkent Final Okulları öğrencileri, getirdikleri hediyeleri takdim ve birbirleri ile sarılmaları esnasında duygusal anlar yaşandı.

Bir çok anı ve hatıranın biriktileceği buluşma Batıkent Final Okulları İlkokulu’ndan Ege Özdemir, Defne Şenel, Nil Belene, Eren Bakkaloğlu, Nehir Diriksoy, Ali Günay, Zehra Nur Bağ, Ekim Deniz Salmanoğlu, Mustafa Özyurt, Elif Dila Onay, Vadi Aras Bulut, Oğuz Ünlü, Tunahan Gök, Ekin Deren Mutlu, Beril Evren, Çağlayan Emre Akyol, Muhammed Çınar Gürsoy, Zeynep Ela Durukan, Ahmet Kayra Uğur, İpek Saraçoğlu, Osmansin İlkokulu’ndan da Abdurrahman Sarışen, Fatma Nur Karakaya, Fatma Nur Aydın, Hira Nur Alkan, Berna Demir, Fatma Nur Kütük, Nehir Demirkan, Muhammed Ali Aydın, Nilay Demir, İsmet Eren Alkan, Mustafa Er, Elif Köksal, Kemal Ester, Yusuf Arsalan, Ömer Şafak, Talha Şimşek, Yağmur Uslu, Hafize Çelik, Bilal İpek, Muhammed Emir Esmer, Sudenaz Karakay, Zeliha Uslu, Özge Sağlam , kardeşlik ve dostluk adına ilk kucaklaşmalarını gerçekleştirdiler. Kucaklaşmanın ardından birlikte ders işlediler.

DOSTLUKLAR PEKİŞTİRİLDİ

Hep birlikte , kuru fasülye, pilav ve ayrandan oluşan öğle yemeğinde veliler, Pınar Uğur, Erdal…, Pınar Günay, Ayşe Songül Evren, Arzu Aksoy, Ayşe Yıldız Şenel, Betül Ünal Bakkaloğlu, Sevtap Özdemir, Aynur Salmanoğlu, Yeşim Mutlu, Hatice Aslı Onay, Duygu Saraçoğlu, Gülçin Gürsoy, Hacer Züleyha Özyurt, Elif Tülin Diriksoy, Deniz Ünlü, Gözde Bulut, Dilay Bağ, Tülay Durakan , Çamlıdere ve Doğa Dostları Derneği üyeleri ile samimi sobettin ardından Osmansin’den ayrılıldı.

MÜZELER GEZİLDİ

Osmansin’den sonraki durak Çamlıdere merkez oldu. Öğrenciler ve veliler ilçemizdeki müzeleri gezdiler. Ardından Yayla turunun ardından Çamlıdere’den Ankara’ya hareket edildi. Bu etkinlikle birlikte Çok Programlı Lise, Şeyh Ali Semertkandi Kuran Kursu, Atatürk İlkokulu ‘da ziyaret edilerek, temzlik malzemesi,plastik boya, kitap, kırtasiye, ayakkabıdan oluşan yardımlar teslim edildi.

Başkan Ahmet Tekcan, başarılı bir organizasyonu daha sonuçlanmasında emek ve katkı sunan herkese teşekkür ederken, Çamlıdereli hemşehrilerimize Ahmet Kutsi Tecer’in “Orda bir köy var uzakta ” şiiri ile çağrıda bulunup, çocuklarımıza ve yarınlarımıza sahip çıkma mesajı verdi.

Orda bir köy var, uzakta
O köy bizim köyümüzdür.
Gezmesek de, tozmasak da
O köy bizim köyümüzdür.

Orda bir ev var, uzakta
O ev bizim evimizdir.
Yatmasak da, kalkmasak da
O ev bizim evimizdir.

Orda bir ses var, uzakta
O ses bizim sesimizdir.
Duymasak da, tınmasak da
O ses bizim sesimizdir.

Orda bir dağ var, uzakta
O dağ bizim dağımızdır.
İnmesek de, çıkmasak da
O dağ bizim dağımızdır.

Orda bir yol var, uzakta
O yol bizim yolumuzdur.
Dönmesek de, varmasak da
O yol bizim yolumuzdur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here