Ana Sayfa Derneğimizden Haberler NİCE 13 YILLARA

NİCE 13 YILLARA

669
0

Derneğimiz, 727.Çarşamba Buluşması’nda tarifi imkanız heyecan yaşandı.Dernek Başkanımız Ahmet Tekcan ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve dernek üyelerimizin katılımı ile gerçekleşen toplantıda,çıkılan bu erdemli ve kutsal yolculuğun 13.yıl dönümü kutlandı.

Toplantıya, Kurucu Başkanımız Ali Öcal, 3.Dönem Başkanımız Faruk Çalışıcı, Kurucu Yönetim Kurulu üyelerimizden Ali Gürel, Hasan Ceylan’ın yanı sıra şu isimler katıldı:Hasan Hüseyin Filiz, İmyan Emin Cindoruk, Davut Erşahin, Yakup Bilir, Ali Osman Esin, Uğur Atalık, Mehmet Topal, Sebahattin Yonal, Ünal Öztürk, Ahmet Aydoğan, Abdullah Kocaman, Murat Güngör, Adem Yurtoğlu, Erdem Daniş, Mehmet Aydoğan, Muharrem Yılmaz.

Başkanımız Ahmet Tekcan, yaptığı açılış konuşmasında bundan 13 yıl önce çıkılan yolculuktan, 727 Çarşamba Toplantısı’na kadar derneğimizin bugünlere gelmesinde emek ve katkı sunan tüm üyelerimize ve gönül dostlarımıza teşekkür etti. Ebediyete intikal eden 2.Dönem Başkanımız Gürsel Eylen, Kurucu Yönetim Kurulu üyemiz Ali Doğan, Ali Nazım Karalı üyelerimiz Uğur Öcal ve Ali İhsan Ceylan’ı saygı ve rahmetle andı. Ahmet Tekcan Başkanımız, derneğimizin üstendiği misyon ve vizyon ve bugüne kadar yaptığı ve de bundan sonra yapacağı faaliyetleri anlattıktan sonra , tek tek katılımcılara söz vererek, derneğimizin kuruluşundan bugünlere gelmesinde yaşananları bir değerlendirmelerini istedi.

İlk söz Kurucu Yönetim Kurulu üyelerimiz Ali Gürel’e ardından da Hasan Ceylan’a verildi. Ali Gürel ve Hasan Ceylan’ın kuruluş günlerini anlatırken çok heyecanlı oldukları gözlendi. Ardından teker, teker söz alan tüm konuşmacılar, duygu dolu ifadeler kullandılar. Salonda inanılmaz bir atmosfer oluştu. Tüm konuşmacılar, böylesine bir derneğin mensubu olduklarından onur ve gurur duyduklarını ifade ettiler.

3.Dönem Başkanımız Faruk Çalışıcı’da çok önemli konulara imza attı. Başkan Çalışıcı’da konuşmalardan çok etkilendiğini ifade etti.Kapanış konuşmasında Kurucu Başkanımız Ali Öcal, derneğimizin, ilçemiz, Başkent Ankara’mızın ve ülkemiz için ne kadar büyük önem arz ettiğinin bir kez daha altını çizdi. Geçmişi olmayan toplumlarının geleceğinin de olmayacağına vurgu yapan Kurucu Başkanımız, “Bugün gerçekten çok anlamlı bir gün. Ahmet Tekcan Başkanımız ve Yönetim Kurulu’nu tebrik ediyorum. Geçmişi olmayan toplumların geleceği de olmaz. Geçmişinden gerekli dersleri çıkarmayanların, geleceklerini sağlam temeller üzerine inşa etmeleri mümkün değildir.Biz bu yolculuğa bundan 13 yıl önce çıktık. Dolaysıyla bu 13 yılda çok şeyler yaptık. Geçmişe fazla takılmadan, geleceği umutla yürüyeceğiz.Derneğimizi bugünlere getiren herkese teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

KURULUŞ PASTASI KESİLDİ

Konuşmalarının tamamlanmasının ardından, 1 Kasım 2006 Çarşamba günü çıkılan yolculuğunun 13.Yıldönümü için hep birlikte pasta kesildi. “Nice 13.Yıllara “diyerek ikramlar ve içilen çaylar eşliğinde sıcak ve samimi sohbetlerin ardından, “Gelecek hafta Çarşamba günü Çay İçmeye Bekliyoruz “sloganı ile herkes birbirine veda etti.

NOT: Pastalar için; Mutlu Çilek Pastanesi’nden Akif Kulaksız, Ahmet Dinçer ve Burak Kulaksız’a teşekkür ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here