Ana Sayfa # GÖNÜLLERİ FETHETTİK

GÖNÜLLERİ FETHETTİK

543
0

Kurulduğu günden beri farklı organizasyonlara imza atan Çamlıdere ve Doğa Dostları Derneği, yine çok farklı bir etkinlikle karşımıza çıktı.

İlçesinin dertleriyle dertlenen  ve her zaman “ne yapabilirim” telaşına düşen Doğa Dostları Derneği. Ramazan dolayısıyla 26 Nisan ve 6 Mayıs arası bir kampanya başlatarak ihtiyaç sahiplerinin yaralarına merhem, beklentilerine ışık olmaya çalıştı. 10 gün gibi kısa bir sürede Dernek Üyeleri ve kendini bu işe adamış hemşehrilerimiz,  Kampanyamızı sosyal medyadan duyan ve aslen Çamlıdereli olmayan dost ve hayırsever kişiler, hatta Yurtdışından (Almanya, İsveç )  katılımlar sayesinde “433 Koli” “SEVGİ KOLİSİ” adını verdiği Ramazan Paketi hazırlayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı başardı.

KOLİLER ÇEK’E DÖNÜŞTÜ

İlk başta ihtiyaç sahiplerine Koli olarak ulaştırmayı düşündüğü yardımları daha sonra 100 tl nakit olarak vermeyi tercih eden Derneğimiz, Çarşamba ve Perşembe günü Çamlıderemizin Köylerine giderek ihtiyacı olan hemşehrilerimize “Sevgi Çeklerimizi” ulaştırdılar.

BAŞKAN’DAN TEŞEKKÜR MESAJI

İlk Gün; Başkan Ahmet Tekcan, Genel Sekreter Ali Osman Esin ve Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Uğur Atalık ile köylerin bir kısmına gidildi. Yetişmediği için ikinci gün ekibe 3. Dönem Başkanı Faruk Çalışıcı’da dahil edilerek kalan köylere ulaşıldı. İki günde 210 aileye 100 tl’lik çekler teslim edilirken, kalan kısmıda Ankarada ihtiyacı olan hemşehrilerimize ulaştırılmaya devam edecek.

Bu güzel faaliyet için çok mutlu görünen Dernek başkanı Ahmet Tekcan şunları söyledi ” Biz bu sene iki ay öncesinden İftar Programımızı Çamlıdere’de Şeyh Ali Semerkandi Kuran Kursunda çocuklarımızla beraber karşılıklı gözgöze gelip İftrımızı açmayı planlamıştık fakat  Dünyanın başına bela olan Corona Virüs dolayısıyla bunu gerçekleştiremedik. Bunun üzüntüsü ile yönetim kurulunda düşünürken böyle bir fikir çıktı ortaya ve güzelde oldu. On gün gibi kısa bir sürede 433 Koli Ramazan Paketi’ni hemşehrilerimiz ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için bizlere teslim etti. Bizlerde yönetim olarak düşündük ve Koli yerine 100 tl’lik Nakit Çek verirsek daha uygun olacağına hükmettik ve o şekilde yaparak köylerimize dağıttık. Buradan tüm hemşehrilerimize ve Dernek üyelerimize sonsuz teşekkürlerimizi gönderiyorum. Bize duyulan bu güveni daha da ileri götürmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Rabbim herkesin yaptıkları yardımları kabul etsin. Herkesten Allah razı olsun” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here